تاریخ امروز۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
Sience Stories

حکایت های علمی

حکایت های علمی

حکایت های علمی کتابی است که در آن از وجه مشترک کشف دانه قهوه، اختراع دستگاه تنفس غواصی و غلبه بر آبله آگاه می شویم.

این‌ها نقاط عطفی در تاریخ علم و حماسه‌ای هستند که پیش از یونانیان باستان آغاز شد و تا هزاران سال آینده نیز ادامه خواهد یافت.

این داستان‌ها و دیگر داستان‌های جذاب مربوط به بسیاری از مهم‌ترین اختراعات و اکتشافات جهان در کتاب حکایت‌ های علمی تشریح شده‌اند که به زبانی شیرین و آگاهی‌بخش نوشته شده است و مجموعه‌ای بسیار خواندنی شامل بیش از شصت حکایت است که به وسیله‌ی آدریان بری نویسنده‌ی موضوعات علمی برگزیده شده‌اند.

کتاب حکایت های علمی  که به یازده بخش تقسیم شده است، عناوینی شامل کاوش در جهان و فضا به وسیله‌ی انسان تا تحولات در ارتباطات، شهیدان علم، و «دانش‌های جعلی» را در بر دارد.

این کتاب انبوه حقایق و اطلاعات مربوط به افرادی را در برمی‌گیرد که نقشی حیاتی در علم داشته‌اند، از معروف‌ترین‌ها تا کم‌تر شناخته‌شدگان مانند گیلبرت ورنام، ابداع‌کننده‌ی «جدول رمز یک بار مصرف»، و ج.س. هلدیِن تنها کسی که ایمنی در معادن را با بلندخوانی اشعار شکسپیر آزمود.

Books about Science

دستاوردهای علمی قرن حاضر بسیاری از پیش‌بینی‌های گذشته را از اعتبار انداخته است.

در صد هزار سالی که از پیداش ساختار نوین و تکامل یافته ی مغز انسان امروزی می گذرد ، تنها چهارصد سال گذشته آن به معنی حقیقی کلمه ” امروزی”  بوده است ، و در پنچاه سال اخیر پیشرفت  فناوری سرعت فزاینده ای به این روند تکاملی داده ، به طوری به نظر می رسد نسل های بعدی راه خود را به سمت ستارگان هموار خواهند کرد.

کتاب حکایت‌ های علمی، بعضی از اختراعات و اکتشافاتی را تشریح می‌کند که دنیا را تغییر دادند، همراه با افرادی که منشأ این اختراعات و اکتشافات بودند.

آدریان بری، خبرنگار علمی نشریه‌ی بریتیش دیلی تلگراف، دو رمان علمی-تخیلی، چندین بسته‌ی نرم‌افزار رایانه‌ای و شش کتاب علمی غیرداستانی نوشته است. اکنون با خانواده‌اش در لندن زندگی می کند.

مشخصات کلی کتاب

عنوان: حکایت های علمی

نویسنده: ایدرین بری

مترجم: محمد تقی فرامزی، محمد شعبانی

ناشر: مازیار

دانلود گزیده ی کتاب حکایت های علمی تهیه شده در بنیاد بین المللی تئوری ها و دکترین ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *