تاریخ امروز۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
Cover007

بزرگان فلسفه

بزرگان فلسفه

بزرگان فلسفه ؛  در این کتاب زندگی نامه و چکیدۀ اندیشه های عده ای از مردان بزرگ عالم گردآوری شده است. اینان از یک زمان، از یک مرز و بوم، و از یک اقلیم، یا یک قاره یا یک سوی جهان نیستند، بلکه از چهار گوشۀ جهان و از همۀ مرزها و بوم ها هستند؛ مع هذا، همه به ما یک چیز تعلیم می دهند: حکمت و دانایی را  دوست بداریم، و عظمت و حکمتی را که در عشق و محبت نهفته است بشناسیم؛ زیرا تنها در این صورت است که خوش بخت خواهیم شد.

نویسندۀ این کتاب، هنری تامس، در زندگی نامه نویسی استاد است. کتاب او، که بیشتر برای عامۀ اهل کتاب فراهم آمده است نه متخصصان فلسفه، از اندیشه های غامض و پیچیدۀ فیلسوفان برداشتی ساده، ولی شیرین دارد. اما اسامی بزرگان فلسفه، که در این کتاب، زندگینامۀ شان به ترتیب حروف الفبا آمده است.

اگر بخواهیم به برخی از بزرگانی که اسامی­شان در این کتاب آمده اشاره کنیم می­توانیم از؛ : ائوناپیوس. ابراونل، یهودا یا ابربانل. آبلار، پیر. ابن ایوب سلیمان ابن یهودا (ابن جبرون). ابن جبرول (ابن جبرون). ابن خلدون. ابن رشد. ابن سینا. ابن مسکویه. ابوالبرکات بغدادی. آپولونیوس تیانایی. اپیکتتوس. اپیکور. اخناتون. اخوان صفا. ادلر فیلیکس. ادواردز، جانثن. اراسموس، دسیدریوس. آرخوتاس. اردمان، بنو. ارسطر خوس. ارسطو آرکسیلائوس. ارمیاه. آرنلد، سر ادوین. آرنو، آنتوان. اریستوکلس (افلاطون). اریستیپوس. اریگنا، یوهانس سکوتوس. اسپنسر، هربرت. اسپینوزا، باروخ (بندیکت). استیرلینگ، جیمز همچینسن. استاد مصمم (بیکنتورپ، جان). اشتیرنر، ماکس. اسرائیل بن الیعازار: (بعل شم طوو). اشعیای نبی و …. نام ببریم.

Index Poster

نمای کلی کتاب

این اثر برگزیده ای است از زندگی نامه و چکیده ی اندیشه های عده ای از مردان بزرگ عالم در چهار گوشه ی جهان. مع هذا، همه به ما یک چیز را تعلیم می دهند: حکمت و دانایی را دوست بداریم، و عظمت و حکمتی را که در عشق و محبت نهفته است بشناسیم؛ زیرا تنها در این صورت است که خوشبخت خواهیم شد. مطالعه ی این کتاب به لحاظ اشتمال بر زندگی نامه ی تعداد کثیری از فیلسوفان و متفکران جهان، هم برای خواننده ی عادی و هم برای مشتاقان فلسفه، مفید است. و دسته کم می تواند انگیزه ی مناسبی باشد برای مطالعه ی آثار جدی تر و عمیق تر در این زمینه.

دانلود گزیده ی کتاب بزرگان فلسفه تهیه شده در بنیاد بین المللی تئوری ها و دکترین ها

مشخصات کلی کتاب

عنوان: بزرگان فلسفه

نویسنده: توماس هنری

مترجم: فریدون بدره­ای

ناشر: علمی و فرهنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *